Motorola opouští MSP, přichází SOTI MobiControl

Uživatelské rozhraní SOTI MobiControlSpolečnost Motorola Solutions oznámila, že ukončila vývoj MDM systému Mobility Services Platform (MSP) a v prosinci 2013 ukončí i prodej jeho licencí. Jako náhradu nabízí zákazníkům systém MobiControl od prověřené americké společnosti SOTI. Hlavní předností MobiControlu je podpora širokého spektra mobilních zařízení - od průmyslových mobilních terminálů s operačními systémy Windows CE/Windows Mobile až po spotřebitelské chytré telefony a tablety s operačními systémy Android a Apple iOS. MobiControl nabízí přehledné uživatelské rozhraní a správu zařízení připojených přes Wi-Fi i mobilní sítě, zařízení vlastněných a provozovaných jak podniky tak samotnými uživateli (BYOD).

Klient systému SOTI MobiControl není a patrně ani nebude předinstalován na mobilních terminálech od Motoroly. Z pohledu některých uživatelů se toto může jevit jako nevýhoda. S využitím aplikace Rapid Deployment Client a běžného FTP serveru však lze tento nedostatek obejít.

Licence na SOTI MobiControl je možné zakoupit u partnerů Motoroly. Technickou podporu 1. úrovně zajišťuje Motorola, vyšší úrovně pak přímo společnost SOTI.

Uživatelům systému MSP s platnou servisní smlouvou nabízí Motorola licence SOTI MobiControl zdarma v poměru 1:1. Nevyčerpaná část servisní smlouvy MSP se vrací zákazníkovi s tím, že minimálně na první rok používání MobiControlu je zapotřebí zakoupit novou servisní podporu na SOTI MobiControl.

Více informací o systému SOTI MobiControl