Terminálové emulace TekTerm

tekterm-settingsS akvizicí Psionu přibyly do sortimentu Motoroly i telnetové emulátory TekTerm. Klienty TekTerm verze 7.0 lze nyní objednávat jak pro terminály Psion tak i pro tradiční zařízení Motorola. TekTerm podporuje operační systémy Windows CE/ Windows Embedded Compact, Windows Mobile/Windows Embedded Handheld a desktopová Windows (PC). Software byl testován a je ověřen pro následující typy mobilních  zařízení:

  • MC92xx
  • MC91xx
  • MC95xx
  • MC32xx s Windows CE
  • VC70N0
  • WT41N0

Na ostatních typech zařízení od Motoroly s podporovanými OS by však měl bez problémů fungovat také. TekTerm podporuje emulace ANSI, VT100, VT220 a IBM 3270/5250. Klient může navázat až 8 současných spojení s různými terminálovými servery. Podporované je přímé připojení k terminálovému serveru i připojení přes komunikační (proxy) TekTerm server 9500, 9510 nebo SW95xx. U klientů lze nastavit různé typy fontů, barvy, velikosti obrazovek a podporu SSH.

Demo verze emulací TekTerm lze stáhnout zde. Omezení demo verzí spočívá v automatickém odpojení od serveru a zobrazení hlášky po 30 minutách.

Instalační CAB instaluje TekTerm do adresářů odolných vůči cold/clean bootu, tj. \Application na Motorole a \Flash Disk na Psionu. Tamtéž jsou uloženy i konfigurační soubory.

TekTerm neobsahuje integrovanou podporu snímače čárových kódů (jako to má Wavelink TE), je potřeba spouštět DataWedge (Motorola) resp. Scanner Service (Psion).

TekTerm není dostupný pro Android ani iOS.