StageNow - nový nástroj pro rychlou konfiguraci zařízení s Androidem

Zebra oznámila uvedení SW nástroje pro staging mobilních zařízení s Android OS nazvaného StageNow.

StageNow vychází z myšlenky Rapid Deploymentu. Pomocí čárových kódů nasnímaných do StageNow klienta (+ nově i s možností využití NFC tagů) se nastaví bezdrátová síťová komunikace a mobilní zařízení si ze staging serveru stáhne potřebná nastavení a aplikace. Kromě toho je možné dělat i OEM OS updaty, mazat zařízení, napojit ho na MDM, měnit nastavení systému jako jsou lokalizace, certifikáty, nastavení systémového času apod. a nastavení zaměřená na bezpečnost (povolení/zakázání BT/NFC/WWAN/GPS/kamery/USB, šifrování SD karty, timeouty displeje, app whitelisting aj.).

StageNow klient bude předinstalován na zařízeních s Android KitKat uváděných na trh v průběhu roku 2015. Pro staging zařízení s Jelly Bean bude možné využít původní Rapid Deployment Client s tím, že některé vlastnosti/možnosti zde nebudou podporovány.

StageNow server bude k dispozici zdarma. Instalovat se bude na běžné desktopové Windows OS, nebude vyžadovat Windows server.

StageNow není zamýšlen jako MDM systém, ale pouze jako nástroj na úvodní snadnou konfiguraci zařízení.
StageNow nebude podporovat mobilní zařízení s mobilními Windows OS (WinCE/WM) ani zařízení od jiných výrobců než od Zebry.

Najednou bude možné provádět staging max. 4 zařízení (při přenosu velkých souborů, např. OEM OS update) resp. 20 zařízení (při přenosu menších objemů dat).